פרגולות אלומיניום

מה הרפורמה שחוסכת את היתר הבנייה?

החום בלתי נסבל? התקינו פרגולות אלומיניום אצלנו

כדי ליהנות ממוצר חסר תחליף, השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם עם הצעת מחיר מפורטת עבור הפרגולה הבאה שלכם.

מהו התפקיד של פרגולות אלומיניום?

פרגולות אלומיניום הפכו בשנים האחרונות לפופולריות במיוחד. הן מכילות מגוון יתרונות, ומעניקות פרקטיות, אסתטיקה ויופי במוצר אחד. 

הן הפכו נפוצות יותר ויותר בשנים האחרונות הן במרפסות, גינות ובתים פרטיים, והן במגוון עסקים ומתחמים. הפרגולה משמשת לצרכי הצללה וקירוי, אך גם לצורך סגירת חללים והרחבת מבנים.

היתרונות של פרגולות אלומיניום על פני פתרונות הצללה אחרים

פרגולות אלומיניום לוקחת את עיצוב הגינה או המרפסת למחוזות שונים. היא אלמנט עיצובי עם נוכחות ואופי, ואת העיצוב שלה ניתן לשלב בהתאם לסביבה, לטעם האישי ולגודל החלל. 

בעוד פתרונות הצללה אחרים נשארים נאמנים לפרקטיות שבהצללה בלבד, הפרגולה הופכת להיות חלק מהחלל ומוסיפה לו ערך מוסף. היא נחשבת לפרקטית לאורך כל ימות השנה, ומאפשרת לשוהים בצילה ליהנות ולהירגע בנוחות מבלי לחשוש מפגיעה במרחב המחייה.

ניתן לשלב בה צמחייה מטפסת או ערוגות תלויות, לקשט אותה בדקורציות ועוד.

גלריית תמונות
רפורמת הפרגולות - הקץ למרדף אחר היתרי הבנייה

ביוני 2014 אושרו תקנות חדשות, על פיהן לא נחוצים היתרי בנייה עבור מתקנים שנבנים בסביבת בית המגורים. במקום התהליך המייגע, ניתנה הזכות להגיש טופס, המצהיר על כוונותיכם לבנות מתקן, ומבלי לחכות לאישורו ולקבלת היתר ייעודי, ניתן להתחיל בבנייתו.

בין המתקנים הכלולים בתקנות אלו נכללים גגונים וסוככים, סורגים, מזגנים ומערכות מיזוג אויר, מסלעות, מחסנים, מתקני חנייה לאופניים וכמובן- פרגולות (כל עוד אינן עולות על 50 מ"ר או על רוב שטח הקרקע שפנוי לבנייה.

מתקנים נוספים כלולים בתקנות אלו, וניתן להתעדכן ברשימה המלאה דרך הרשויות המקומיות.

חברת אופק הינה חברה ותיקה מאוד, ומתמחה ביצור פרגולות, גדרות, חיפויים ומעקות אלומיניום בשילוב זכוכית, הן למגזר הפרטי והן למגזר העסקי.

אנו מקפידים לעבוד תמיד בכפוף לתקנים המחמירים של מכון התקנים, מספקים עבודות ברמה הגבוהה ביותר תוך התאמה לסטנדרט הבנייה הגבוה שמקובל בישראל, ומנוסים בעבודה מול קבלנים, אדריכלים ורשויות מקומיות.

הצוותים שלנו ישמחו לתת לכם שירות ולייעץ בכל התלבטות תוך מתן מענה מהיר, מקצועי ומלא. אנו לא חוסכים בידע המקצועי שלנו, ושמחים לשתף אתכם מנסיוננו רב השנים, כדי שתקבלו את התוצאה הטובה ביותר שתספק את צורכיכם ותעמוד במבחן הזמן.

 

פרגולות אלומיניום VS פרגולות דמוי עץ​

בשנים האחרונות השימוש באלומיניום לצרכי בניית פרגולות נמצא בשיאו ו- "מאיים" להחליף את העץ והברזל ששלטו בתחום לאורך שנים. מתכת האלומיניום מציגה לא מעט יתרונות שהופכים אותה לבחירה כדאית, כאשר אחד מהיתרונות הברורים קשור לעניין העלויות. מרבית המתקינים גובים עבור פרגולות אלומיניום מחיר נמוך בהשוואה לסוגי החומרים האחרים, והלקוחות מנצלים זאת ורוכשים בהמוניהם. ממה נובעים המחירים הנמוכים הללו? מייד תבינו.

כשמשווים פרגולות אלומיניום חדשות לפרגולות המסורתיות, העשויות מעץ, מיד צצים כמה יתרונות בולטים לטובת הפרגולות אלומיניום:

 1. עלויות- אף על פי שהחומר עשוי להיות יקר יותר, עלות העבודה זולה באופן משמעותי לטובת הפרגולות מאלומיניום. בנוסף, פרגולות אלומיניום דמוי עץ דורשות תחזוקה, ולכן ההוצאות עליהן אינן נגמרות עם התקנתן.
 2. עיצוב- פרגולת אלומיניום מגיעה במגוון עיצובים, צורות וצבעים, ואם אתם נמנים בין חובבי המראה החם והאותנטי של העץ, ניתן להזמין פרגולת אלומיניום דמוי עץ, וכך ליהנות מהמראה האהוב עליכם יחד עם כל יתרונות האלומיניום מבלי לשים לב שזהו לא עץ אמיתי.
 3. מזיקים- בעוד פרגולות עץ עלולות להינזק מחרקים ומזיקים, פרגולות האלומיניום חסינות למפגעים אלו ומעניקות לכם ראש שקט ובית נקי.
 4. עמידות- פרגולות אלומיניום עמידות לאורך שנים רבות יותר ביחס לפרגולות עץ בפני נזקי מזג האויר, גשמים, רוחות, שמש חזקה, יובש, לחות ועוד. פרגולות עץ עלולות לקבל עיוות מנזקי מזג אויר, להירקב או לפתח סדקים לאורך השנים, מה שייאלץ אתכם להחליף אותן. כמו כן, פרגולות האלומיניום עמידות בפני נזקי אש, שלא נדע מצרות.
 5. תחזוקה- פרגולת אלומיניום דורשת תחזוקה כל כך מינימלית, ועובדה זו לבדה הופכת אותן באופן טבעי לכל כך מבוקשות. בעוד פרגולות עץ דורשות רענון צבע, ניקיון מכתמים, צביעה מחדש, איטום וכדו' מידי כמה שנים, פרגולות האלומיניום אינן מצריכות טיפול כלל.
 6. איטום ובידוד- האלומיניום מתאפיין ביכולת איטום ובידוד גבוהה מאוד, ולכן פרגולות העשויות אלומיניום מספקות הגנה מיטבית מפני מזג האויר לאורך כל ימות השנה. שהייה בפרגולת אלומיניום סגורה בימות החורף תגן עליכם ועל הציוד שלכם מהקור, מהרוח ומטיפות הגשם, ואילו שהייה בצילה בימות הקיץ החמים תעניק לכם מקום נעים להצטנן בו.
 7. פתרון אחסון- פרגולות אלומיניום הן פתרון קל ומופלא לאחסון אביזרים וציוד, שאין לו מקום בחלל הבית. אם אתם חוששים שהציוד יינזק מאור השמש, מהלחות או מרטיבות בימות החורף זהו פתרון אידיאלי עבורכם.

פרגולות אלומיניום – טווח המחירים

בטרם ניגע בעניין המחיר, הבה נבחן מדוע מלכתחילה פרגולות אלומיניום צריכות לעניין אתכם:

 • משקל – פרגולות שעשויות מעץ הינן מאוד כבדות ומסובכות להתקנה. פרגולת אלומיניום הינה קלת משקל ולכן הנדסית, לא אמורה להיות בעיה להתקין אותה.
 • צרכי תחזוקה – במקרה של פרגולה מאלומיניום הם אינם קיימים. האלומיניום הינה מתכת שאינה מחלידה או נרקבת, כך שמהרגע בו הפרגולה תותקן במרפסת או בחצר שלכם, אין צורך לצבוע או לתחזק אותה כלל וכלל.
 • פתרונות הצללה – באמצעות האלומיניום ניתן ליישם פתרונות שישפרו במידה משמעותית את יכולות ההצללה ומניעת חדירת הגשם אל המרחב שמתחת לפרגולה. מבין האפשרויות ניתן למצוא מרזבים מובנים, תקרה מתקפלת חשמלית ועוד.
 • מראה מודרני מינימליסטי – בעוד פרגולות העץ חייבות להיות עבות ומסיביות על מנת לשאת את משקל החומר, פרגולות האלומיניום מגיעות בפרופילים עדינים אך חזקים מאוד. המראה הנוצר הינו מינימליסטי שמתאים לבתים המודרניים שנבנים בימינו.

אז הבנתם כי בכל הקשור לרכישת פרגולות, מחיר העסקה הוא אינו היתרון היחיד. ובכל זאת, בואו נעבור לדבר במספרים.

במרבית החנויות יציעו לכם עבור פרגולות אלומיניום מחיר של 500 שקלים בממוצע למ"ר. כלומר, עבור פרגולת אלומיניום בגודל של 22 מ"ר תשלמו בערך כ- 11,000 שקלים. בכל מה שקשור לעץ המחיר הממוצע יקר בהרבה ועומד על קרוב ל- 1000 שקלים למ"ר.

ישנם כמובן פרמטרים נוספים שיכולים להעלות את המחיר של פרגולה מאלומיניום, להלן המרכזיים שבהם:

 • פרגולה עצמאית או תלויה? במקרים בהם נדרשת פרגולה בעלת 4 רגליים (למשל, פרגולת חצר שמחוברת לרצפה או לאדמה), משלמים את המחיר הממוצע שציינו. במידה ומדובר בפרגולה תלויה או צמודת קיר (למשל כזאת שמוצבת במרפסת או במבואות הכניסה לבית) יש להוסיף עלויות שקשורות לתכנון הנדסי, מה שמייקר את המחיר בין 100 ל- 200 שקלים למ"ר.
 • צביעת האלומיניום – אם מצאתם מקום שמציע עבור פרגולות אלומיניום מחיר נמוך מידי, בדקו היטב את עניין הצביעה שלהן. פרגולות זולות מדי כוללות בדרך כלל פרופילי אלומיניום שלא עברו צביעה כהלכה, ועל כן עשויות לגלות קילופים ולשנות את המראה שלהן לאחר פרק זמן קצר. פרופילי אלומיניום איכותיים צריכים להיצבע בשיטה אלקטרוסטטית וככל שמדובר בצביעה איכותית יותר, כך המחיר עשוי לעלות מעט יותר, עד 700 שקלים למ"ר.
 • מראה עץ ללא שימוש בעץ – מעוניינים בפרגולת אלומיניום שנראית כמו עץ אך מבלי להגיע לרף 1000 השקלים למ"ר? דעו לכם כי ניתן לעשות זאת באמצעות שימוש בפרופילי אלומיניום דמוי עץ. המחיר? בין 600 ל- 700 שקלים למ"ר בלבד.
 • פרגולה חשמלית – כיום ניתן למצוא פרגולת אלומיניום למרפסת או לחצר גם בגרסה חשמלית. אלו הן הפרגולות היקרות ביותר והן גם אלו שמהוות פינוק של ממש. עבור סוג זה של פרגולות העשויות אלומיניום מחיר של בין 1,500 ל- 3,000 שקלים למ"ר נחשב להגיוני בהחלט, כשהמחיר הגבוה נובע בשל המנגנונים החשמליים שמיושמים בתוכן שמספקים טווח נרחב של הצללה והגנה מפני הגשם. אפשרות אחת היא מנגנון חשמלי שמטה את הרפפות של הפרגולה (החלק העליון שלה), לעיתים אף בצורה ממוחשבת בהתאם לתרחישים השונים. פתרון אחר הוא שימוש במנוע חשמלי שמסיע רצועת בד לאורך מסילה.
 • חיזוק – לעיתים מעוניינים בתכנון או התקנת פרגולות אלומיניום שנועדה לכסות על פני שטח גדול יחסית (מעל 22 מ"ר). חשיפה לרוח חזקה עשויה לגרום לקריסת פרגולה גדולה שכזאת בימות החורף הסוערים, ועל מנת למנוע זאת מתבצע שימוש בפרופיל אלומיניום עבה יותר בהיקף הפרגולה. אפשרות זו מייקרת את הפרגולה בכ- 120 שקלים לכל מטר של תוספת פרופיל עבה.

עניינים נוספים שמשפיעים על המחיר:

עוד פרמטרים שמשפיעים על המחיר של פרגולת אלומיניום מחיר הם מותג החברה המבצעת והיכולת להזמין ממנה עיצובים בהזמנה אישית ולא מתוך קטלוג. רק חברה איכותית תדע להגשים עבורכם כל משאלה ובקשה ותספק לכם פרגולות אלומיניום מקוריות ואיכותיות בכל טווחי המחיר שתקציבכם מאפשר לכם. רכישה נעימה!

איזו פרגולה מתאימה לכם?

 • פרגולות אלומיניום תלויות – אלו פרגולות שצמודות לקיר, נתמכות על ידי חיבורים מיוחדים, ואינן כוללות עמודים תומכים. מטרת הפרגולות לספק פתרון הצללה באזור מוגדר כמו מרפסת או גינה ולשמש כתקרה מבלי לסגור את החלל. פרגולה תלויה חייבת להיות עשויה מחומרים קלים ואיכותיים, שלא יגרמו לקריסתה מעומס משקל, ולכן אלומיניות היא בחירה מצויינת ואידיאלית.
 • פרגולות אלומיניום למרפסת – אם המרפסת שלכם פתוחה, וקשה לכם ליהנות ממנה בגלל שמש יוקדת או גשם ורוח חזקים בימי החורף, פרגולות אלומיניום למרפסת הוא פתרון מושלם שבעזרתו תוכלו לנצל את החלל ולהפוך אותו למקום השקט שלכם, בו תפתחו את היום בנחת עם כוס קפה, ותירגעו מעמל יומכם בסוף יום העבודה.​

  קיים מגוון די רחב של פרגולות, שפרט לאלמנט העיצובי שבהן, מטרתן לשרת מטרות שונות. בחינת הצרכים שלכם, צרכי המבנה והמטרה שאתם מעוניינים להשיג תקבע את סוג הפרגולה שמתאים לכם יותר מכל.
מדובר בחומר גלם עם עמידות גבוהה וחסינות בפני קורוזיה שנגרמת ממים ומחלודה, מדובר בחומר מושלם לאיזורים חיצוניים בהם יש סיכוי לחשיפת גשם ותנאי מזג אוויר.
אין צורך לתחזק את הפרגולה באופן קבוע ואינטנסיבי כמו פרגולה מעץ, ההמלצה שלנו היא לנקות את הפרגולה באמצעות מטלית לחה אחת לזמן מה עד מנת להסיר את האבק ולכלוך שהצטבר.
פרגולות אלומיניום מתאימות לגינות ומרפסות, למעשה הן משרתות את כל מי שרוצה להנות מ- 100% צל תחת השמש
call-doctor
צרו קשר ונשמח לעזור לכם