פרגולות אלומיניום דמוי עץ

מעוניינים בפרגולה עמידה לאורך שנים, ללא צרכי תחזוקה כלשהם ובמראה עץ טבעי? פרגולות אלומיניום דמוי עץ הן בדיוק מה שאתם צריכים.
פרגולות אלו מציעות את כל היתרונות הפונקציונאליים המאפיינים את מתכת האלומיניום, יחד עם מראה העץ האלגנטי. סקרנים לדעת יותר? להלן מידע מועיל שיעזור לכם בתהליך הרכישה שלכם.

פרגולות אלומיניום דמוי עץ – במה הן עדיפות על פני פרגולות מעץ אמיתי?

לאורך שנים רבות העץ היווה את החומר הבלעדי ליצירת פרגולות.

את הפרגולות הללו מייצרים באמצעות קורות של עץ גושני (איפאה, אורן פיני, עץ לבן) או עץ תלת שכבתי עבור אלו המסיביות יותר.

המראה של הפרגולות הללו אומנם נראה נהדר, אך העץ עצמו זקוק לתחזוקה שוטפת ועם השנים הוא כושל בלעמוד אל מול פגעי מזג האוויר, ואף ישנה תופעה של חדירת עובשים ופטריות לתוך החומר.

פרגולות אלומיניום דמוי עץ פותרות את העניין לחלוטין, שכן הן מביאות את כל היתרונות של האלומיניום לצד מראה העץ הנהדר.

אילו יתרונות? ובכן, פרגולות אלומיניום הן קלות משקל (כך שניתן להתקין אותן בקלות גם במרפסות), הן זקוקות לאפס צרכי תחזוקה (שכן מדובר בחומר שאינו מחליד ואינו רגיש להתפתחות עובשים) ואף בעלות מראה מינימליסטי שמגדיל את תחושת החלל הפנוי בחצר או המרפסת.

וכאמור, כל זאת במראה של עץ מלא עם גוונים רבים לבחירה.

פרגולת אלומיניום דמוי עץ – יתרונות נוספים שכדאי לשקול

המיזוג של עמידותו של האלומיניום עם העיצוב המרהיב של העץ מביאה שפע של יתרונות. ראשית, הפרגולות הללו עמידות להפליא בפני בלאי, ריקבון ונזקי חרקים, בעיות נפוצות שמציקות למבני עץ טבעי. ליבת האלומיניום, מוגנת בגימור דמוי עץ ומבטיחה שהפרגולה שלכם תהיה לב מרכז העניינים של הגינה או המרפסת שלכם במשך שנים רבות, ללא צורך בתחזוקה או החלפות תכופות.

יתרה מכך, פרגולות אלומיניום דמוי עץ תורמות באופן משמעותי להצללת המבנים ומציעות מרחב מחיה חיצוני נוח ומוגן מפני נזקי השמש הישירה. היבט זה מועיל במיוחד בשיפור היעילות האנרגטית של הבית או המבנה על ידי הפחתת עלויות הקירור במהלך חודשי הקיץ החמים. בנוסף, השימוש המגוון והיעיל של פרגולות אלו מאפשר אופציות עיצוב שונות החל מהתקנת מעקות אלומיניום ועד לחיפוי קיר דמוי העץ הטבעי המספקים מגוון רחב של העדפות אסתטיות. מעבר לכך, הנה מספר יתרונות נוספים:

בטיחות מרבית

אנשים רבים מעוניינים להשיג מראה של עץ אך תוך שימוש בחומר שאינו דליק. זהו פרמטר חשוב מבחינת הרגשת הבטיחות של בעלי בתים פרטיים אך במיוחד עבור בעלי עסקים, שמחוייבים בעמידה בהוראות שירותי הכבאות וההצלה לגבי שימוש בחומרים שאינם דליקים.

עלות נמוכה יותר

אם פרגולה מעץ איפאה, שנחשבת לאיכותית והעמידה ביותר, עולה יותר מ- 1,000 שקלים למ"ר, הרי שכאשר מדברים על פרגולות אלומיניום דמוי עץ, המחיר הממוצע עומד על כ- 700 שקלים למ"ר בלבד. החיסכון הוא של אלפי שקלים לפרגולה סטנדרטית של עד 22 מ"ר.

אין צורך בקבלת היתר

ע"פ חוק הפרגולות יש לקבל אישור מהרשות המקומית בכל מקרה של בניית פרגולה של יותר מ- 22 מ"ר. האישורים ניתנים הרבה יותר בקלות כאשר מדובר באלומיניום מפאת קלות המשקל שלו, ועל כן זוהי הדרך ליהנות מפרגולת איכותית במינימום בירוקרטיה.

עיצוב המתאים למגוון של שימושים

פרגולות אלומיניום דמוי עץ בין אם עבור חיפוי קיר דמוי עץ ובין אם עבור אלמנט עיצובי אחר מאפשרות עיצובים מגוונים למגוון של אופציות. העיצובים והגימורים המורכבים הזמינים מחקים את וריאציות המרקם והצבע הטבעיים של העץ עד כדי כך שזהו ממש אתגר להבחין ביניהם מעץ אמיתי במבט שאינו מקצועי.

היכולת של האלומיניום שניתן לעצב אותו לסגנונות שונים, מעיצובים קלאסיים ועד לעיצובים המודרניים כדי להשלים כל עיצוב אדריכלי בצורה חלקה הוא אחד האלמנטים המרכזיים שהופך את האלומיניום למבוקש אצל רוב האנשים המזמינים אותו, ובכלל אצל רוב המעצבים והאדריכלים.

בנייה והתקנה קלה

בניית פרגולות אלומיניום דמוי עץ כרוכה בתהליך קפדני המבטיח עיצוב מושלם ושלמות מבנית למען בטיחות גבוהה. אלומיניום איכותי מטופל ומצופה בגימור דמוי עץ ומעניק מראה של עץ ללא רגישות לבלאי.

תהליך זה כולל טכנולוגיה מתקדמת וחדשנית כדי להבטיח שהגימור מיושם באופן שווה ועמיד בפני דהייה או קילוף לאורך זמן. ההתקנה של פרגולות אלו היא פשוטה מאוד וזאת הודות לאופי קל המשקל של האלומיניום.

בניגוד למבני עץ טבעיים הדורשים הרמה כבדה והרכבה מורכבת, ניתן להתקין פרגולות אלו בצורה יעילה יותר, ולהפחית את עלויות העבודה וזמן ההתקנה. קלות ההתקנה הזו אינה מתפשרת על חוסן הפרגולות. פרגולות אלו נועדו לעמוד בתנאי מזג אוויר שונים, מה שמבטיח תוספת עמידה ונאה למתחם החיצוני שלכם.

כך תבחרו נכון את הפרגולה שלכם

המחיר הקורץ עשוי לגרום לנו בתור לקוחות לסבור כי כל פרגולות האלומיניום דמוי עץ הינן זהות מבחינת איכות.

הנחה זו שגויה מיסודה, בעיקר בכל מה שקשור לתהליכי הצביעה של הקורות.

ע"פ התקן בישראל, צביעת פרגולות אלומיניום דמוי עץ חייבת להתבצע בשיטה אלקטרוסטטית, כך שהצבע והקורות יתחברו בצורה מושלמת יחדיו.

כמו כן, עוד לפני הצביעה יש צורך בביצוע הליך מקדים הקרוי "אנודייז" שהוא למעשה ניקוי הקורות וציפויין בחלקיקי אלומיניום הידרוקסיד.

הציפוי עוזר לקשר טוב יותר את הצבע עם הקורות באופן בלתי הפיך.

קורות שנצבעו ללא השלב המקדים יהיו זולות יותר אך הצבע עשוי להתקלף עם הזמן ולגרום לפרגולה להיראות ישנה ומוזנחת טרם זמנה.

פרגולות אלומיניום דמוי עץ

האלמנט שעושה את ההבדל

פרגולות העץ הינן סטטיות בדרך כלל, כך שהיכולת שלהן להצל מפני השמש ולהגן מפני הגשם קבועה ומוגבלת.

פרגולות שעשויות מאלומיניום לעומת זאת, מסוגלות לספק למשתמש טווח רחב של אפשרויות וזאת בזכות האפשרות לשלב בהן פתרונות הצללה יעילים כגון רפפות נעות ושימוש בבד שמוסע על גבי מסילה לסגירת הפרגולה (מקור הכוח הוא מנואלה ידנית או מנוע חשמלי).

פרגולות שכאלו אף ניתנות לחיבור למערכות הבית החכם שקיימות בימינו, כך שהן ניתנות לשליטה ותפעלנה מעצמן בהתאם לתרחישים השונים ואף בהתאם לפקודות קוליות.

במידה ומתקינים את הפרגולה במרפסת, ניתן אף ליישם בה מערכת של איסוף מים כך שגם בימים הגשומים ביותר השטח שמתחתיה יישאר יבש והמים יובלו למרזב לפינוי.

שיפור כל מתחם חיצוני של כל מבנה עם הצללה מאלומיניום

אחד היתרונות המהותיים הם הצללת מבנים וזהו שיקול חשוב באדריכלות מודרנית. המטרה היא לרוב להפחית את הטמפרטורות הפנימיות ולשפר את יעילות האנרגיה. פרגולות אלומיניום דמוי עץ ממלאות תפקיד מרכזי בהיבט זה על ידי מתן פתרונות הצללה יעילים לבתים ומבנים מסחריים כאחד. העיצוב של הפרגולות מאפשר התקנת דקים מתכווננים או חופות נשלפות ועל כן הפרגולות מציעות רמות הצללה הניתנות להתאמה אישית כדי להתאים לצרכים ולהעדפות שונות.

מעבר ליתרונות הפונקציונליים שלהן, פרגולות אלו גם משפרות את הנראות החזותית של המבנים. הן מוסיפות שכבה של תחכום ואלגנטיות למראה החיצוני ומגדילות את שווי הנכס בעיצוב חדיש ועדכני לצד פונקציונליות נוחה. בין אם משתמשים בהן במסגרות מגורים או במפעלים מסחריים, פרגולות אלומיניום דמוי עץ תורמות גם לפונקציונליות וגם למראה החיצוני של כל מבנה בו הן מותקנות.

בניה שאוהבת את כדור הארץ ותורמת לאיכות הסביבה

בחברה המודעת לסביבה של היום, מחזור חומרי בניין היא בעלת חשיבות עליונה. פרגולות אלומיניום דמוי עץ הן בעלות ביקוש גבוה בהקשר זה והן מציעות חלופה ידידותית לסביבה להבדיל מפרגולות עץ טבעי. אלומיניום הוא חומר שניתן למחזור, כאשר רוב מוצרי האלומיניום עשויים מתוכן ממוחזר.

פרגולות דמויות עץ עומדות בצומת של חדשנות, אסתטיקה ואהבה לסביבה. הן מגלמות את האיכויות המבוקשות בעיצוב מודרני. בין אם אתם משפצים גינה, פטיו או חלל מסחרי, פרגולות אלומיניום אלו מבטיחות להעלות את החלק החיצוני שלכם לגבהים חדשים של סגנון ופונקציונליות.

דרך מי הכי כדאי לרכוש פרגולת אלומיניום דמוי עץ?

ישנם ספקים רבים שמציעים פרגולות אלומיניום דמוי עץ במבצעים שונים.

עליכם לזהות את אלו שמציעים לא רק מחיר הוגן אלא גם איכות, שבאה לידי ביטוי בכתב אחריות של לפחות 7 שנים.

ערובה לאיכות ניכרת גם בהתקשרות עם ספק שמציע מוצרים נוספים על טהרת האלומיניום כגון גדרות אלומיניום ואפילו חיפויי קירות מאלומיניום דמוי עץ.

שאלות נפוצות לגבי פרגולות אלומיניום דמוי עץ

האם נדרש אישור עבור בניית הפרגולה?

אם בעבר היה צורך לקבל היתר מהרשות המקומית לשינוי בנייה של פרגולה. מאוגוסט 2014 אין צורך באישור מיוחד אלא רק במילוי טופס.

מאיזה סוג אלומיניום בונים את הפרגולות?

אנו עובדים חומרי האלומיניום הטובים בישראל והם מגיעים עם אחריות מלאה!!
הפרופילים שלנו עבים וטובים יותר מהמתחרים, דבר שנותן לנו ולכם שקט נפשי ועמידות לאורך שנים רבות!

מה הופך פרגולות אלומיניום דמוי עץ לעמידות בפני בלאי ומזיקים?

פרגולות אלו עשויות מאלומיניום איכותי העובר תהליך טיפול מיוחד לחיקוי מראה העץ. חומר זה מתנגד מטבעו לבלאי, ריקבון ונזקים ממזיקים, בניגוד לעץ הטבעי. ציפוי ההגנה של האלומיניום מבטיח עמידות ואריכות ימים, שומר על העיצוב של הפרגולה ואינו מצריך כלל בתחזוקה תכופה או טיפולים נגד חרקים וריקבון.

 

השמעת המאמר לכבדי ראייה: