פרגולה מתכת

פרגולה מתכת – נותנת לכם עוד שטח לבית

פרגולה מתכת לגינה או למרפסת היא אחת הדרכים הפשוטות ביותר להפוך את השטח משטח שמוש ולא שימושי, לשטח פונקציונלי ונעים הרבה יותר.

אם כבר השקעתם וקניתם בית או דירה עם חצר או מרפסת, חשוב שתוכלו להנות מהן ולהשתמש בכל השטח בצורה נעימה ומקסימלית.

הבעיה שאנחנו לא חיים בבועה, וגשם ושמש מגיעים גם לחצר והמרפסת שלכם, והופכים אותם לחסרי שימוש, אם זה בשיא הקיץ או בימים הגשומים של החורף. 

לכן, כמו שאמרנו, הפתרון הפרקטי ביותר, הוא פרגולה מתכת שבנויה בחצר או במרפסת ומאפשרת לכם שימוש נח וזמין בחצר ובמרפסת.

למה עדיף פרגולה מתכת לגינה או מרפסת?

פרגולות יכולות להיות פרגולות מעץ או פרגולות אלומיניום. לכל חומר יש את היתרונות שלו, ומנגד את החסרונות שלו.

  • פרגולה מעץ – מיוצרת מעץ אורן על פי רוב, זו פרגולה יציבה חזקה ועמידה, והיא יכולה לעמוד במבחן הזמן בצורה נהדרת, בתנאי כמובן שתתחזקו אותה כמו שצריך. פרגולה מעץ יכולה להיות מעוצבת בסגנונות שונים, החל בסגנון כפרי בסיסי, וכלה בסגנון אלגנטי או מגולף. פרגולה מעץ יכולה להיות צבועה או בגוון הטבעי של העץ ממנו היא עשויה. כאמור, פרגולה מעץ דורשת תחזוקה קבועה לפי האקלים בו היא בנויה, חידוש הצבע והגנה על העץ כדי להאט את קצב הבלאי של העץ.
  • פרגולה ממתכת – בדרך כלל עמידה יותר במבחן הזמן, תלוי גם בסוג המתכת ממנה עשויה הפרגולה. פרגולה ממתכת לא מדאיגה את המשתמשים בה, שמא תתעקם או תירקב. גם התחזוקה שהיא דורשת, יחסית מעטה למידת התחזוקה הגבוהה והיקרה שדורשת פרגולה מעץ. לכן אנשים רבים שוקלים דווקא לטובת פרגולה ממתכת, שיוצאת לאורך הזמן זולה משמעותית מפרגולה מעץ, מכיוון שהיא מחזיקה מעמד יותר שנים – עד עשרים שנה ויותר, ודורשת פחות התעסקות במניעת בלאי, כי היא עמידה יותר.

איזה מתכות משתמשים לפרגולה מתכת?

פרגולה ממתכת, מיוצרת מפלדה, ברזל יצוק או אלומיניום, עמידה ליותר שנים, ופחות מתבלה. כמובן פרגולה מברזל יצוק תהיה היקרה מביניהן, אך היא כבדה ויציבה מאוד. אספנו מידע בסיסי על כל אחת מהן:

  • פרגולה מברזל – במידה ותחליטו על פרגולה מברזל, קחו בחשבון שברזל עלול להיות פגיע מקורוזיה, שתפגום במראה הפרגולה ותחליש אותה. לכן יש לוודא שהוא מגלוון, כך שיעמוד במבחן הזמן ויהיה פחות פגיע לקורוזיה. איך תגלו זאת? אם הפרופילים כסופים בבסיס שלהם, סימן שהברזל עבר גילוון. ואם הם שחורים, הברזל לא מגלוון. למעשה, אם לקחתם איש מקצוע אמין, אפשר לסמוך עליו גם שימכור לכם את החומר אותו ביקשתם ולא יעשה עליכם קופה.
  • פרגולה מאלומיניום – עמידה לאורך זמן מול פגעי הטבע ומזג האויר. אלומיניום לא חוטפת חלודה וקורוזיה, ולכן זו מתכת שנשארת יפה לאורך שנים ארוכות מאוד. בנוסף, אלומיניום זו מתכת קלה. התקנת פרגולה אלומיניום דורשת פחות מאמץ על עיגון ואבטחה שלה. וכמובן, שאלומיניום, כמתכת, מאפשר לכם להגיע לכמעט אין סוף עיצובים, לפי החשק והטעם האישי שלכם ממש.
  • פרגולה מפלדה – עלולה לחטוף קורוזיה, ולכן דורשת תחזוקה שוטפת של ניקוי חלודה, צביעה תקופתית, וחיזוק חיבורים כדי למנוע אסונות חלילה.

פרגולה מתכת

איך בוחרים פרגולה ממתכת למרפסת או לגינה?

כדי לבחור את פרגולה מתכת שמתאימה לכם, עם או בלי הצללה לפרגולה, חשוב שתקבעו קודם כל מהם הפרמטרים שחשובים לכם.

  • מהו גודל הפרגולה? האם תרצו שהיא תהיה תלויה, כך שהיא מעוגנת כלפי מעלה, או שתעדיפו אותה על רגליים, למרות שהיא תתפוס מקום? לפעמים גודל הפרגולה לא מאפשר להקים פרגולה תלויה, אבל אם הגודל שלה מאפשר לכם בחירה, חשוב שתחליטו מה אתם מעדיפים.
  • צבע ועיצוב – האם יש לכם תכנית בראש? ראיתם משהו שמצא חן בעיניכם? אתם לוקחים בעל מקצוע שעשה גם לשכנה שלכם? לכו על זה. אם אתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים, קל יותר להגדיר עלויות ותכניות, ויש סיכוי טוב יותר שתצאו מרוצים ובלי הפתעות.

האם תרצו גג מלא כזה שיאטום כניסת מים וכניסת שמש ישירה, או עם מעבר אור ואוויר? אלו שתי שיטות בניה שונות, וכמובן גם המחירים אחרים.

כמה עולה פרגולה מתכת?

מחיר פרגולה מתכת נקבע כמובן, לפי סוג החומר אותו תבחרו- פלדה, ברזל או אלומיניום.

הוא נקבע לפי גודל הפרגולה והמסיביות שלה- עובי החלקים שלה, והאם הבניה כוללת תקרה. 

עוד פרמטר שמשפיע על המחיר הוא האם הפרגולה מכילה אלמנטים חשמליים, כמו מערכת להתקפלות, או תריס חשמלי, שמייקרים את העבודה (אבל משתלמים ללא ספק, שתדעו!). 

מחיר הפרגולה נקבע גם לפי צבע – ישנם צבעים שכלולים במחיר, אבל ישנם גוונים שנחשבים אקסטרה ומייקרים את עלות הפרגולה.

וכן מחיר של פרגולה מתכת מושפע כמובן מהעיצוב. אם תלכו על בייסיק, תוזילו את המחיר, ואם תלכו על עיצובים ייחודיים, תייקרו את עלות הבניה.

והכי חשוב בעינינו, שעליו אסור לוותר, אם תקחו איש מקצוע זול מדי, אתם עלולים להיכוות בפרגולה לא מוצלחת.

אל תוותרו על איש מקצוע אמין ואחראי שיעשה לכם עבודה איכותית חזקה ויציבה.

אופק מעקות – איכות של פרגולה!

אופק מעקות מציעים מזה שנים פתרונות הצללה וייצור פרגולה מתכת מאלומיניום, חיפויי קיר, גדרות, מסתורי כביסה, מעקות למרפסת ולחדר המדרגות.

פתרונות המשלבים אלומיניום וזכוכית, או מיוצרים מאלומיניום בלבד.

עם אפשרות לייצור וצביעה המחקים מראה עץ, ליצירת חזות אותנטית לבית ולמרפסת שלכם. 

המוצרים שלנו באיכות מעולה, עמידים לשנים רבות, שומרים על מראה מצויין ואינם דורשים תחזוקה צפופה.

אנו מזמינים אתכם להנות ממיטב המוצרים שלנו, ולקבל שירות מעולה כולל ייעוץ מותאם אישית, טיפול בבירוקרטיות במידה וצריך אישורים מהעיריה ומהמהנדס, התקנה איכותית וחזקה ואחריות.

צרו איתנו קשר לקבלת פרטים ולשיחה מקדימה על פרגולה מתכת.

 

השמעת המאמר לכבדי ראייה: