פרגולה מברזל

המדריך המלא על פרגולה מברזל

פרגולה מברזל היא אחד מפתרונות ההצללה הנפוצים בארץ. היא מסיבית מאוד, היא חזקה ויפה, וניתן לשחק עם הקונסטרוקציה שלה במגוון רחב של דרכים.

כשבאים לבחור פרגולה, חשוב לברר את ההבדלים בין פרגולה מברזל לבין פרגולות אלומיניום.

ככלות הכל שתיהן מתכות, אז מה בכל זאת ההבדל ביניהן? וגם, חשוב לברר איך מתנהגת פרגולה כזו בגשם ואילו פתרונות יש בשוק כדי לאטום אותה נגד גשם ושמש במזג אויר קיצוני, ועוד.

איך בונים פרגולה מברזל?

להגיד איך בונים, זה מורכב, אבל נדבר על מה אתם צריכים לדעת כשאתם הולכים לסגור על הקמת פרגולה אצלכם בחצר או במרפסת.

ראשית, מהי מטרת הפרגולה שלכם? היא צריכה לספק צל לפינת ישיבה בחצר, או שהיא אמורה לשמש כעיצוב דקורטיבי לגינה? לאחר שתדעו מה השימוש בה, יהיה לכם קל לבחור פרגולה מברזל שמתאימה לצרכים שלכם בדיוק.

מה המיקום של הפרגולה? מיצאו שטח שהוא מספיק גדול בשביל פרגולה, ותחשבו את הכיוונים שלה.

לאיזה כיוון תרצו שהיא תפנה? איפה יש שמש ואיפה יש צל בגינה שלכם? האם בשקיעה השמש מסנוורת? ומה קורה באמצע היום? תרצו שהפרגולה תהיה ליד ברז הגינה, ליד הבריכה, או קרוב לכלוב התוכים שבחצר שלכם? יש לכם העדפות נוספות בעניין הזה? כיתבו את כולן כדי שלא תפספסו בזמן אמת נתונים חשובים.

מה ההבדל בין פרגולה מברזל לאלומיניום?

יש שינויים משמעותיים בין פרגולה מברזל לפרגולה מאלומיניום.

פרגולה מברזל היא מסיבית, חזקה ואיתנה. אפשר ליצור ממנה עיצובים מרשימים וחזקים, אבל היא עלולה להיות פגיעה מקורוזיה וחלודה.

לכן חשוב שהיא תהיה מגלוונת. איך תדעו אם פרגולה מברזל היא מגולוונת או שאינה כזו? לפי קצה הפרופילים.

אם הקצוות כסופים, הברזל מגולוון. ואם הם שחורים- הברזל לא מגולוון, ולכן פחות עמיד לבלאי.

לכן פרגולה העשויה מברזל דורשת תחזוקה די מסיבית הכוללת צביעה אחת לתקופה על מנת לשמר את העמידות שלה בפני קורוזיה וחלודה.

פרגולה מאלומיניום לעומת פרגולת ברזל, היא קלה יותר, ועמידה עוד יותר מול שינויי מזג האוויר ואתגרי השמש והגשם בחוץ.

לכן היא נשארת עמידה ויפה מעל 20 שנה, כמעט בלי תחזוקה.

המעלה של פרגולה אלומיניום היא גם שאפשר לצבוע אותה לפני ההתקנה בגוונים ובטקסטורות שונות, כך שהיא תיראה דומה לעץ, למשל, ותשתלב יותר בנוף הבניין.

ההתקנה של פרגולה מאלומיניום היא פשוטה יותר בגלל המבנה הקל שלה, ולכן זולה יותר. התחזוקה שלה כוללת בדרך כלל שטיפה במים לריענון, וזהו. 

פרגולה מברזל

תעצבו את הפרגולה מברזל איך שתרצו

לאחר שתקבעו איפה הפרגולה נמצאת, ועל איזה שטח תתפרס הפרגולה מברזל, תוכלו לבחור את הסגנון שלה.

  • פרגולה מסורתית – היא הנפוצה ביותר, והיא בנויה בפשטות מרגליים וקירוי עם חרכים. אפשר כמובן להתאים אותה מבחינת סגנון עם דקורציות.
  • פרגולה מודרנית – מתאפיינת בעיצוב מינימליסטי ואלגנטי. היא מורכבת מקווים נקיים ופשוטים. ניתן כמובן להתאים את המבנה לצבעים ולגימורים שונים בהתאם לטעם האישי ולהעדפות. פרגולות אלומיניום מעוצבות וטרנדיות הן פעמים רבות בעיצוב מודרני.
  • פרגולה כפרית – אמנם בנויה בדרך כלל מעץ טבעי, אבל כאמור, פרגולה ממתכת אפשר לצבוע בהתאם לצורך ולרצון, כך שאפשר לבנות פרגולה מברזל ולהתאים אותה ככל האפשר לסגנון הכפרי, שמתאפיין בצמחים מטפסים, כמו גפן, בעששיות תלויות, ובקירוי של סכך או במבוק.
  • פרגולה תלויה – פחות מתאימה לסוג פרגולה העשויה מברזל, מכיוון שהברזל כבד. הרעיון של פרגולה תלויה הוא שהיא מעוגנת כלפי מעלה, לקיר שמעליה, ומתאפיינת בעיצוב מודרני נקי, ובלי רגליים לתמיכה.
  • פרגולה מקושתת – כוללת גג מקושת בקשת עדינה, זוהי פרגולה אלגנטית ומעניינת, שמאופיינת בדרך כלל בתאורה אופיינית ובצמחיה מטפסת.

פרגולה מברזל עם אטימה גם לגשם

פרגולת ברזל יכולה להיות גם אטומה למים, כך שהגשם יישאר בחוץ, למרות שאתם יושבים תחתיה במרפסת או בחצר. ואיך?

  • ניקוז מי גשם – יש פרגולות שבהן מערכת לניקוז גשמים, כך שהן בנויות בצורה שאוספת את המים שמצטברים בהן, ומנקזת את המים מהן והחוצה בצורה מסודרת. אם חשוב לכם נושא הניקוז, זוהי נקודה שצריך לברר עוד בתהליך סגירת העיסקה, כדי שיבנו לכם את הפרגולה שמותאמת לתכניות שלכם.
  • קירוי בחומרים שונים – ישנם חומרים ויריעות שונים המיועדים לקירוי של פרגולות אלומיניום לחורף, כך שהשטח תחתיה יהיה מוגן מגשם, ויאפשר לכם להשתמש במרפסת או בחצר למרות הגשם בחוץ. למשל- סנטף הוא לוח פוליקרבונט, שמשמש כגגון לפרגולה. הייתרונות שלו הם אטימות נגד גשם, עמידות לאורך זמן, ומגוון צבעים לבחירה, כולל רמות אטימות, אם תרצו שקוף או אטום לחלוטין.
  • עוד אופציה היא השמשונית – הPVC שהוא אטום וחזק במיוחד, כולל עמידות לגשם ולתנאי מזג אוויר קשים. יש אפשרות להתקין את השמשונית עם מערכת חשמלית שפורשת ואוספת את היריעה לפי החשק והצורך שלכם. עוד אופציה, היא קירוי קבוע לפרגולה, שימו לב שהוא דורש שינוי תב"ע ואישורים. דוגמאות לקירוי קבוע נגד גשם הן: רעפים, פנלית, פח ועוד.

אופק מעקות – הפתרון שלך לפרגולות מברזל

אנחנו באופק מעקות, מומחים מקצועיים לייצור והתקנה של פתרונות הצללה רבים, ביניהם גם פרגולות מברזל, אלומיניום ועוד.

תמצאו אצלנו פתרונות לבית על בסיס אלומיניום כמו מעקות, מסתורי כביסה, חיפויים לקיר ועוד מוצרים רבים.

התאמה של פרגולות לצרכים שלכם ולחלומות שלכם זו המומחיות שלנו, יחד עם שילובים מיוחדים כמו רפפות צל חשמליות, מאוורר תקרה לפרגולה ועוד.

אצלנו תקבלו שירות מעולה ומוצרי איכות מרשימים ועמידים לאורך שנים, שישמשו אתכם עד הנכדים ועד בכלל.

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בהקדם לשמוע מה יש לנו להציע לכם בתחום הפרגולות וכל השאר.

 

השמעת המאמר לכבדי ראייה: