סוכך למרפסת

הסוד למרפסת מושלמת ושימושית: סוכך למרפסת

אין כמו לצאת למרפסת בסוף יום מלא במעש ולהרגע מול קטיפת השמים זרועת הכוכבים. אין כמו לצאת למרפסת ביום חופש כמו חג העצמאות, ולבלות במינגול כל סוגי הבשרים שהאח מצא באיטליז (איך מכינים את החתיכה הזו למען השם??). מה עושים כשהיא לא מוגנת מספיק מרוחות, משמש או מגשם?

במקרה כזה תשקלו ברצינות ללכת על סככה או סגירה של המרפסת, כדי לאפשר לכם לשהות בה בפרטיות מלאה, בלי לייקים מהשכנים על הריח המפתה, ובלי התכתבויות זועמות בקבוצה של הבניין על המוזיקה. כשלא רואים אתכם לא יודעים מה אתם עושים. בואו נעשה את זה נכון. כל המידע והיתרונות של סוככים למרפסת.

סוכך למרפסת או סגירת מרפסת, על ההבדלים ביניהם

סוכך למרפסת זמין במגוון רחב מאוד של חומרים, גדלים, סגנונות עיצוביים, צבעים ועוד. כך שתמיד תוכלו למצוא את הסוכך שמתאים לכם באופן אישי מבחינת הטעם, התקציב והשטח שאתם רוצים לסכך.

מה שחשוב לדעת הוא, שסוכך הוא בעצם רק תקרה למרפסת- שיכולה להיות אטומה לגשם ולשמש, ויכולה להעביר קרני שמש למרפסת – אבל אז גם הגשם יכול להיכנס כך שצריך להתקין סוכך למרפסת נגד גשם. כשמדברים על סוכך, מתכוונים לכך שאין דפנות או קירות למרפסת, והכל נשאר פתוח.

סגירת מרפסת גם היא, מגיעה במגוון רחב של חומרים, סגנונות עיצוביים, צבעים ועוד. ואם תחליטו ללכת על סגירה מלאה, יש לכם מגוון עשיר של סגנונות, תקציבים ועוד.

סגירת מרפסת יוצרת עוד חדר, ישנם פתרונות הצללה זולים למרפסת כמו בעזרת קירות של יריעות מ- PVC או משהו אחר, ויש יקרים יותר כמו באמצעות פלטות של ממש מחומרים כמו עץ, זכוכית, מתכת ובניה קלה. כך אמנם הגשם והשמש נשארים בחוץ באופן קבוע, אבל הבית לא מקבל איוורור מהמרפסת, מכיוון שהיא סגורה.

אז מה אתם מעדיפים? צריכים סגירה מלאה או רק סוכך?

סוגי סוכך למרפסת שאפשר לבחור ראשית, ישנם שני סוגי מבנה ראשוניים, קבוע וחשמלי:

  • סוכך קבוע – לא מתקפל, נשאר במקומו בדיוק באותה זוית. המעלה- אין קלקולים במנגנון כי אין מנגנון. ואם תקימו אותו מחברה מעולה, הוא גם יישאר לאורך ימים ושנים בלי להתבלות. סוכך קבוע יכול להיות מיוצר מעץ, מתכת, PVC ועוד.
  • סוכך חשמלי – בעל מנגנון קיפול ו/או שינוי זוית. בלחיצת כפתור אפשר לשחק איתו כמה הוא פתוח ובאיזו זווית. הוא נשמע גימיק עולמי, למעשה- אם לא תתקינו אותו אצל איש מקצוע מומחה מהשורה הראשונה, מי יודע כמה זמן הוא יחזיק? מה שאומר- יקר יקר. אבל אם יש לכם את האפשרות ואת הצורך, אז כמובן שווה.

מעבר לזה, יש סוגי סוכך רבים מאוד. בואו נדבר על המרכזיים שבהם:

  • שמשיה – כמו בחוף הים? נראית כמו מטריה אבל בגדול? זו השמשיה, תכירו. אפשר להזיז אותה ממקום למקום, ואפשר לכוון אותה שתצל מפני השמש. אבל זה בגדול מה שהיא מסוגלת לעשות. די מוגבלת ביכולת שלה להצל על שטח, לא יכולה להגן מפני גשם, אבל אל תשכחו שהיא זולה מאוד ביחס לפתרונות האחרים. שיקול משמעותי.
  • פרגולה מאלומיניום או מעץ – הסוכך הקלאסי, מוטות עץ שמקרים את המרפסת, או פרגולות אלומיניום למרפסת. כיום יש עבודות אלומיניום מדהימות שנראות כאילו הן מעץ, כך שאם תרצו את המראה הטבעי, המחובר לטבע, בלי נזקים של התנפחות וריקבון בפרגולה מעץ- אלומיניום הוא התשובה הטבעית שלכם.
  • רשת צל- ברזנט או חומר אחר, המתוח כגג מעל המרפסת. מגן משמש בלבד, ולא מגשם. רמת הצללה שלו נגזרת מצפיפות החומר שתבחרו.
  • מרקיזה – סוכך מתקפל בצורת רבע עיגול, שמצל על המרפסת וכמעט סוגר אותה לגמרי. הוא מוגבל לכיסוי של רוחב מטר וחצי, כך שלא מתאים למרפסות גדולות, ובימי גשם כדאי לסגור אותו כדי להמנע מצבירת מים שעלולה לשבור אותו.

סוכך למרפסת

שאלות נפוצות

איך לבחור סוכך למרפסת?

מכיוון שסוככים למרפסת לא רוכשים פעם בשנה, חשוב לשים לב לכל הפרטים החשובים, על מנת שההחלטה שלכם תהיה מושכלת ובהירה.

לכן כדאי שתשימו לב לנקודות הבאות:

  • המרפסת – כמה מטר אתם רוצים לסכך? בפרגולות של מעל 20 מטרים, יש התייחסות בחוק, ואתם חייבים לדעת מהן הדרישות. כמו כן, לא כל סככה מתאימה לכל שטח. ולא כל מרפסת מתאימה להתקנת כל סוכך למרפסת. ישנם פתרונות הצללה למרפסת קטנה וישנם שמתאימים לגדולה.
  • האם אתם רוצים להשאיר פתח בעתיד לסגירת המרפסת? יש לזה השלכות לגבי איזה סוג סוכך לבחור. יש סוככים שאפשר להמשיך איתם לסגירת מרפסת, או שאפשר מראש לבנות בהם תשתית לעתיד כדי לחסוך פרוצדורות בעתיד.
  • תקציב – מה התקציב שלכם לסוכך? התשובה משמעותית מאוד לגבי האופציות העומדות לרשותכם. כמובן לא כל סוכך למרפסת יתאים לכל תקציב.
  • ניראות ועיצוב – מה חשוב לכם בעיצוב? צבע? טקסטורה? מבנה? פרקטיקה? הייטקיסטיות? חדשנות? משהו אחר? יש להגדיר מראש את כל הציפיות כדי להגיע לאיש מקצוע שיתאים לכל דרישותיכם.

כמה עולה סוכך למרפסת?

מחיר סוכך למרפסת נגזר כמובן ממגוון פרמטרים. איזה חומר בחרתם לסוכך את המרפסת- בד, עץ, אלומיניום ועוד? מה שטח המרפסת שלכם? מרפסת גדולה כמובן תעלה יותר, ותהיה כרוכה גם באישורים שונים. האם בחרתם לסגור אותה הרמטית או רק לסוכך מלמעלה?

אופק מעקות – סוכך למרפסת הוא הפתרון

אנו באופק מעקות ואלומיניום, מומחים של פתרונות הצללה מכל הסוגים. מעניקים לכם שקט נפשי בהחלטה על התקנת סוכך למרפסת. השירות שלנו כולל ייעוץ והתאמה אישית לצרכים שלכם, לאפשרויות בשטח ולטעמכם האישי, וכמובן לתקציב שלכם.

כך שתקבלו את המקסימום בהתאם לתנאים הספציפיים שלכם. תוכלו לקבל מאיתנו ייעוץ אישי, ליווי מול הרשויות בהוצאת אישורים מתאימים במידת הצורך ועוד.

כמו כן, אנו מייצרים סוככים בהתאמה לצרכים האישיים שלכם, פרגולות אלומיניום, מעקות, מסתורי כביסה ועוד. צרו איתנו קשר עכשיו לקבלת פרטים נוספים ולמענה על כל שאלה ואתגר.

 

השמעת המאמר לכבדי ראייה: