סגירת מרפסות שמש

כל היתרונות של סגירת מרפסות שמש

מרפסת שמש היא כבר מזמן לא רק מקום לתליית כביסה, אלא מקום תרבותי.

מרפסת שמש מספרת המון על הבעלים שלה, ומספקת חוויה משפחתית וחברתית למשפחות רבות.

מה יש במרפסת שלכם? מנגל גז? פינת עישון ובירות? כביסה נקיה? ערסל וטרמפולינה לילדים?

קשה להאמין שתרצו את כל השכנים מסתכלים לתוך המרפסת שלכם כשאתם נהנים. ולעיתים הסיבה לסגירת המרפסת היא שטח נוסף בבית או בעסק.

לשם כך חשוב לברר מראש את כל המידע הנדרש על סגירת מרפסות שמש, כדי לא להצטער אחר כך בגלל תקלות בייצור, בהתקנה או בהתאמה לצורך המדוייק שלכם.

בואו נתחיל.

האם צריך אישור לסגירת מרפסות שמש?

סגירת מרפסת שמש היא למעשה הוספת שטח לדירה. לכן כדי לסגור מרפסת, צריך לנצל זכויות בניה, ולבצע הליך רישוי כמו כל הוספת חדר.

חשוב שתדעו כי סגירת מרפסות שמש דורשת היתר כמו כל בניה. יותר מזה, אם יש לכם פרגולה למרפסת שמש, כך שגג בעצם כבר ישנו, הוספת קירות דורשת היתר בנייה!

אם אתם שוקלים סגירת מרפסות שמש, קחו בחשבון שכמעט כל חומר דורש היתר בנייה, למשל- קיר בטון (כמובן!), קיר גבס או בניה קלה אחרת, גם סגירת מרפסת בויטרינה או בקירות זכוכית נחשבת סגירה על פי חוק, ותדרוש מכם לעבוד על היתר בנייה לפני שאתם עורכים סגירה למרפסת.

לכן חשוב שתקחו ייעוץ מקצועי כדי לבדוק זכויות בניה במגרש שלכם, והאם יש לכם אפשרות חוקית לסגור את המרפסת.

נוסיף עוד ונאמר, שאם אתם קונים דירה על סמך האפשרות לסגור את המרפסת שלה, כדאי שתוודאו לפני שאתם חותמים, שאכן יש לכם אפשרות חוקית לסגור אותה. אחרת חבל על עוגמת הנפש והטירחה.

למה מומלץ לסגור מרפסות שמש?

בהתחשב בעובדה שאפשר לסגור אותה בחלונות זכוכית, ולהשאיר לעצמכם את חוויית השמש הנעימה, או את האפשרות לפתוח חלון גדול ולהנות מאוויר, אתם לא חייבים לוותר באופן מוחלט על המרפסת, אלא להכשיר אותה לשימוש שוטף גם במזג אויר סוער או שמשי מדי. 

ישנן סיבות רבות למה סגירת מרפסות שמש היא דבר כדאי. בואו נבדוק את זה.

  • שימוש במרפסת בכל מזג אויר – גם אם בחוץ יש גשם זלעפות או שמש יוקדת, אתם חצי בבית חצי בחוץ. נהנים מהחוץ, עם הגנה כמו של הבית, כוס יין, ספר טוב. יש יותר טוב מזה? שימו לב שלעיתים יספיקו לכם פתרונות הצללה למרפסת שמש, בלי צורך בסגירה הרמטית על ידי בניה.
  • בטיחות – לאחר סגירת מרפסת שמש, אתם רגועים שאף ילד לא ייפול ממנה חלילה, ושאף פורץ לא ייכנס. היא סגורה. אי אפשר לעבור דרכה אם לא איפשרתם זאת. כמובן, תלוי בחומר שבו החלטתם להשתמש בבנייה.
  • ניקיון ותחזוקה – סגירת מרפסת שמש מאפשרת לשמור על נקיון ביתר קלות, בלי עלים ואשפה שנכנסים עם הרוחות למרפסת שלכם, ובלי בלאי לריהוט המרפסת- כי אין שמש ישירה וגשם ישיר.

תהפכו את המרפסת לחדר נוסף בבית

אופציה נוספת היא במקרה של דירה קטנה, וצורך בחדר נוסף בבית.

במקרה כזה לא יספיקו רק פתרונות הצללה, ולכן אפשר לבצע סגירת מרפסת שמש, לסגור אותה בסגירה מסיבית כמו פנלים של אלומיניום, בניה קלה, גבס או קירות בטון, ולהרוויח חדר של ממש. כמובן, כזכור, בכפוף להיתר בנייה.

אם תאטמו את החדר כמו שצריך ותיצרו לו בידוד איכותי, הוא יוכל להוות חדר אינטגרלי מחדרי הבית, ולשמש עוד דייר בבית.

סגירת חדר נוסף מעלה את ערך הדירה, מכיוון שבחדר אפשר להשכיב עוד אנשים וילדים, ואילו במרפסת- לא.

חדר משמש עוד בני משפחה, יכול להיות בתור חדר עבודה בבית, או חדר ילדים נוסף, ואילו מרפסת- לא. כך שערך הדירה יכול לעלות ב15 אחוז.

אם אתם סוגרים את המרפסת בשביל עצמכם, זה לא רלוונטי לכם, אבל אם אתם מחפשים להעלות את ערך הדירה לפני מכירה, תשקלו את זה.

יש מצב שטמון כאן כסף יחסית קל, בייחוד אם תבנו את החדר עם פנלים של אלומיניום ולא בבנית בטון ארוכה ומייגעת.

סגירת מרפסות שמש

סגירת מרפסת שמש גם בבית וגם בעסק

סגירת מרפסת שמש בבית ובעסק נושאת איתה יתרונות רבים, ששווה לסקור וללמוד אותם.

סגירת מרפסת שמש מגדילה את חלל המגורים או המשרד.

מה שנותן תוספת שטח משמעותי שאפשר לנצל אותו בלי לייקר את הוצאות המשרד או את המגורים- בהגדלת הסלון או תוספת חדר, על ידי מעבר דירה או בניה של חדר חדש מאפס. 

סגירת מרפסת שמש בעסק בסגירה עם זכוכית מאפשרת לבוס לייצר פינה באווירה אחרת, המאפשרת ישיבות צוות, מסיבות ועוד, באווירה משוחררת יותר.

סגירה באמצעות אלומיניום מאפשרת לו לקבל עוד עובדים למשרד, וממילא יותר לקוחות, ולהגדיל את נפח העבודה במשרד, וכל זאת בלי לקחת על עצמו סיכונים גבוהים בשל מעבר למשרד גדול יותר והתחייבויות חדשות.

גם בתי קפה ומסעדות יכולים לנצל סגירת מרפסת שמש במקום רק הצללה למרפסת, כדי להגדיל את שטח הישיבה במקום מקורה וממוזג בצורה נעימה.

אופק מעקות ואלומיניום סגירת מרפסות שמש מקצועית

אצלנו באופק, מציעים לכם פתרונות רבים ומתאימים בדיוק לכם. רוצים לסגור מרפסת לחדר? קבלו את ההצעות המקצועיות שלנו.

תרצו להצל את המרפסת? יש לנו רעיונות בדיוק בשבילכם. תעדיפו סגירה קלה שתשאיר את המרפסת מאווררת אבל גם תייצר לכם פרטיות מלאה?

בואו לשמוע מה יש לנו להציע.

אופק מעקות ואלומיניום מציעה לכם אוסף פתרונות עצום למרפסת ולבית.

סגירת מרפסת שמש, הצללת מרפסות וחצרות, חיפויי קיר, מסתורי כביסה, מעקות בטיחות למרפסת ולמדרגות, ועוד מוצרים בהתאמה אישית.

צרו איתנו קשר עכשיו להצעת מחיר ולהתאמה אישית של מוצר בשבילכם.

 

השמעת המאמר לכבדי ראייה: