מעקה למדרגות

מעקה למדרגות – לא רק דקורציה, אלא גם פרקטיות

איזה כיף! החלטתם שאתם משפצים את הבית ומתקינים מעקה חדש למדרגות. בעבר מעקות למדרגות בתוך הבית היה בעל אלמנט בטיחותי בלבד.

אך היות והתגלה שגם אפשר להפוך את המעקה גם לאלמנט עיצובי, השמיים הפכו להיות הגבול.

אם אתם בתהליך של שיפוץ הבית, אתם בטח תוהים מה חשוב לדעת לפני התקנת מעקה. איזה סוגים קיימים ומהן העלויות. מיד נדאג שתדעו את הכל.

בטיחות לפני הכל

הרבה אנשים חושבים שכאשר אנחנו מדברים על מעקה למדרגות פנים או מדרגות חוץ אנחנו מדברים על מעקות למדרגות שאינם מעוצבים ונראים כמעקה בחדר מדרגות ציבורי.

אך ככל שעולם העיצוב מתקדם אנחנו רואים שגם מעקה יכול להיות מעוצב כך שאינו אלמנט בטיחותי בלבד, אלא גם אלמנט עיצובי שיכול להעניק לבית וגם למתחמים שמחוץ לבית מראה אלגנטי ויוקרתי.

אם אתם חושבים על שינוי מעקה המדרגות בבית או מחוץ לבית, מיד תקבלו את כל התשובות לאיזה סוגי מעקות קיימים, ואיך ניתן לבצע זאת.

מעקה למדרגות – מעקה פנים ומעקה חוץ, במה הם שונים?

כשאנחנו חושבים על עיצוב או שינוי מעקות למדרגות, חשוב שנבין מהו ההבדל בין מעקה למדרגות פנים ובין מעקה בטיחות למדרגות חוץ. ההבדלים העיקריים בין מעקות פנים לבין מעקות חוץ הם לא רבים. מדובר בשני הבדלים מהותיים.

הסיבה לכך היא גם כי החומרים צריכים להשתנות, וגם העיצוב צריך להיות מעט שונה.

מעקה פנים

מעקה פנים הוא סוג של מעקה שלא מחייב שיהיה מברזל מגלוון ששומר על הברזל מהחלדה היות והוא לא הולך לסבול מחלודה, או לפחות מחשש לחלודה.

על כן, מעקה מסוג זה יהיה מעוצב יותר ובעיצובים המתאימים לפנים הבית. כאן ניתן יהיה להתקין מעקות זכוכית למדרגות או אפילו מעקות אלומיניום בשילוב זכוכית להקניית מראה אלגנטי ויוקרתי.

מעקה חוץ

זהו מעקה בטיחות שעליו לעבור גלוון על מנת שלא יסבול מחלודה. הסיבה לכך היא כי גם אם הוא בחדר המדרגות, או גם אם הוא במתחם חצי סגור, הוא עלול לסבול מחלודה. יחד עם זאת, היות וישנם בעלי בתים החוששים שאותם מעקות בטיחות דקורטיביים בבית יהרסו הם מחליטים בכל זאת לגלוון אותם.

בנוסף, מעקה חוץ בהחלט יכול להיות עיצובי היות וכיום ישנם גם מעקות אלומיניום הניתנים לעיצוב בקלות. וכשמדובר באלומיניום זהו חומר גלם שאינו יקר, אינו דורש תחזוקה מאסיבית ואף עמיד בפני שינויי מזג האוויר הישראלי.

חשוב לדעת שגלוון המעקה מעלה את מחירו בכ50%. מעקה למדרגות פנים הוא מעקה הרבה יותר מעוצב. העיצוב גם גורם לו להיות יקר יותר ממעקה חוץ.

יחד עם זאת, מחיר המעקה יעלה גם אם על מעקה חוץ תבצעו עיצובים. לרוב לא נפוץ לעצב מעקות חוץ, אלא מעקות אלומיניום פנים או מעקה זכוכית למדרגות בתוך הבית. מעקה חוץ לרוב אינו מעוצב, ועל כן, עלותו שונה לחלוטין.

מעקות למדרגות

מעקות למדרגות – יפה לכם להרגיש בטוח

כשאתם עולים במדרגות, אתם לרוב נאחזים במעקה המדרגות וחשוב לכם שהוא יהיה אסתטי ונקי, לא עם חלודה ולא עם צבע שמתקלף ממנו ומשאיר תחושה או גרגרי צבע בידיים.

מעקה למדרגות הוא אמנם בטיחותי לפני הכל, וזה הכי חשוב, יחד עם זאת הוא גם בהחלט צריך להיראות עיצובי ואסתטי.

העידן המודרני של עולם העיצוב והאדריכלות מעניק כיום פתרונות רבים הקשורים אל מעקות אלומיניום בשילוב זכוכית או מעקות זכוכית למדרגות שהם אך ורק מזכוכית.

העובדה הזאת הופכת את עולם המעקות להרבה יותר רלוונטיים ובעלי ביקוש גבוה כאשר בעלי בתים ועסקים מבקשים עיצוב מעקות אלומיניום ומבינים שכל מעקה בטיחות יכול להיות יצירת האומנות הבאה בתוך הבית או המשרד.

למה הכי חשוב לשים לב לפני ההתקנה?

אתם כבר חולמים על המעקה המושלם, אתם יודעים בדיוק איך אתם רוצים שהוא יראה, מה יהיה צבעו, ואיך הוא יתפתל לאורך המדרגות. ואתם יודעים שמעבר לבטיחות, הוא הולך להוסיף אלמנט מדהים וייחודי לבית שלכם, למקום הבטוח שלכם.

לפני שתתקינו את מעקה החלומות, כדאי לשים לב לשלושה פרמטרים מהותיים:

  • בארץ ישנו תקן מדויק ואף מחמיר בכל מה שקשור אל מדרגות פנים. כך שלפני שתתחילו בתהליך כדאי לוודא שגובה המעקה יהיה לפחות 105 ס"מ. את הגובה בודקים ממדרך הרגל של המדרגה, ועד למקום שבו היא מסתיימת.
  • יש לוודא שהמעקה בטיחותי לגמרי ואין שום אפשרות לטפס עליו. ולכן, כל אלמנט עיצובי לא יהיה אלמנט שמאפשר טיפוס על המעקה. ללא חלקים אופקיים, ללא קישוט המחבר בין חלקי המעקה וללא שום אופציה לילדים לטפס עליו.
  • וודאו שאיש המקצוע שלכם אכן מוסמך פורמלית לביצוע ההתקנה ובעל וותק ונסיון.

להתחדש זה כיף, להתחדש במקצועיות זה כיף יותר

כל חברה מקצועית שאתם שוכרים למען שיפוץ הבית שלכם, חייבת להיות הטובה ביותר. כשמדובר בתחום זה, אל תתפשרו על איכות המוצר. הבטיחות היא לפני הכל. לפני הדקורציה, לפני הפרקטיקה ולפני המחיר וההתאמה כמובן.

כך שאם אתם מחפשים חברה אמינה, תוכלו תמיד להתייעץ עם היקרים לכם. או אם ראיתם דגם מיוחד במקום כלשהו, אל תתביישו לשאול מי התקין לכם אותו. כמו כן, אל תתביישו לשאול לקוחות עבר, ולבקש לראות עבודות נוספות.

אופק מעקות אלומיניום הוא מפעל ייצור בתחום מעקות זכוכית למרפסות, פרגולות אלומיניום, פרגולות, מסתורי כביסה, פתרונות הצללה שונים, חיפוי קיר, וגדרות מאלומיניום.

החברה פועלת מעל עשר שנים בכל רחבי הארץ ומעניקה שירות אדיב, מקצועי ובליווי אישי. התקשרו כבר עכשיו לייעוץ, ותנו לנו לגרום לכם להרגיש בטוחים בתהליך איתנו.

מעקה למדרגות

שאלות ותשובות

מאיזה חומרים ניתן להתקין מעקה מדרגות?

מעקה למדרגות עשויים ממגוון של חומרים. ישנם מעקות אלומיניום וישנם גם מעקות למדרגות העשויים מברזל.

או מעקה זכוכית למדרגות שגם ניתן לעצב במגוון סגנונות. כך או כך, תוכלו לבחור ולהתאים את המעקה באופן אישי לבית שלכם.

גם ברמה הבטיחותית, וגם ברמה הדקורטיבית.

איך מורידים חלודה ממעקה?

יש לגרד את החלודה עם מברשת פלדה, ולאחר מכן לצבוע בצבע נגד חלודה.

מהן עלויות מעקה מברזל?

עלות של מעקה פנים מברזל מתחילה מ600 ₪ ויכולה גם להגיע ל900 ₪ למטר של מעקה. כאשר אנחנו מדברים על מעקה למדרגות פשוט.

אם אנחנו מדברים על מעקות בטיחות דקורטיביים או מעקות למדרגות מעוצבים העלות יכולה להגיע לעד 1,400 ₪ למטר.

מהן עלויות עבור מעקה זכוכית?

התקנת מעקה זכוכית יכולה להגיע לעד ל1,700 ₪.

איך מתבצע תהליך התקנת מעקה?

התקנת המעקה בביתכם מסתכמת בשלושה שלבים:

  • השלב הראשון הוא השלב שבו המסגר מגיע הביתה ובו אתם רוקמים יחד את החלום שלכם. מעקה למדרגות מושלם כפי שתמיד רציתם. בשלב זה המסגר לוקח מידות, ואתם גם בוחרים את צבע המעקה.
  • השלב השני הוא השלב שבו מעצבים, מייצרים ומגלוונים במידת הצורך את המעקה. את המעקה צובעים או בריסוס, או בצביעה בתנור. הצביעה בתנור נחשבת למאד איכותית ויוקרתית.
  • השלב הסופי הוא שלב ההתקנה כמובן. שלב זה הוא שלב מאד חשוב בתהליך, היות וההתקנה מתבצעת או בחלק הפנימי, או בחלק החיצוני. אם מדובר במדרגות רחבות מומלץ שלא להתקין את המעקה על המדרגה. ובכלל, מומלץ לשוחח עם בעלי המקצוע לפני ההתקנה ולשאול בדיוק כיצד היא מתבצעת.

איך יודעים שהמעקה בטיחותי?

לכל מעקה יש תקנים מיוחדים בנוגע למדרגות פנים. על המעקה להיות במידה של 105 ס"מ לפחות החל מהחלק עליו דורכים כשעולים במדרגות.

כך שאת הגובה מודדים מהמקום שבו המדרגה מסתיימת. אם זהו מעקה המורכב ממספר חלקים אנכיים אותו מרווח לא יכול להיות מעל ל10 סנטימטרים.

הסיבה הבטיחותית לכך היא על מנת שילדים קטנים לא יעברו בין החלקים השונים של המעקה ולא יוכלו להיפגע.

על מנת שהמעקה יהיה בטיחותי באופן מלא יש לוודא בצורה מדוקדקת שלא יהיה אפשרי לטפס עליו בשום אופן.

זאת הסיבה שהתקן קבע שצריך לבנות את המעקות בצורה עיצובית כך שאף ילד לא יוכל 'להיעזר' בדקורציה על מנת לטפס על המעקה.

משמע, את המעקה לא ממליצים לבנות עם חלק אופקי או קישוטים המחברים בין חלקי המעקה.

מה יכול למנוע את ההחלקה הפשוטה ביותר?

וודאו כי המעקה שאתם מתקינים הוא מחוספס.

נכון שזה לא תמיד האלמנט העיצובי שרציתם, אבל אפילו אם במעט המעקה יהיה מחוספס זה יסייע לכם למנוע מעידות והחלקות.

 

השמעת המאמר לכבדי ראייה: